VISS NOTIEK!

VISS NOTIEK!

 


Gada laikā 14,3% no SMScredit.lv ātrajiem kredītiem izsniegti Kurzemē


 Gada laikā 14,3% no SMScredit.lv ātrajiem kredītiem izsniegti Kurzemē

Visaktīvākie Kurzemes iedzīvotāji ātro kredītu aizņemšanās ziņā ir liepājnieki, kas aizņemas trīs reizes vairāk nekā Ventspils iedzīvotāji un pēc kredītu ņemšanas intensitātes ir otrā aktīvākā pilsēta aiz Rīgas. Savukārt vismazāk šo pakalpojumu izmanto mazāko novadu iedzīvotāji – Rucavā, Durbē un Vaiņodē.

Latvijā visvairāk ātros kredītus aizņemas Rīgas iedzīvotāji – 41,25% no visiem SMScredit.lv klientiem. Vidzemes iedzīvotājiem ir izsniegti 25,40%, bet Zemgalē 11,33%, Latgalē cilvēki šo pakalpojumu izmanto vismazāk – tikai 7,9% no visiem SMScredit.lv klientiem. Būtisks faktors ir izdevīgie nosacījumi un pirmais kredīts līdz 100 Ls ir bez maksas 0%.

Alberts Pole, SMScredit.lv valdes priekšsēdētājs: „Izvērtējot mūsu klientu aktivitāti, varam secināt, ka sabiedrībā ir atgriezusies ticība kredītiestādēm un bailes ir rimušās. Taču šis process nav stihisks, kā tas bija pirms diviem gadiem, cilvēki aizņemas daudz pārdomātāk, rēķinot vai spēs atdod laicīgi un izvērtējot aizņēmuma mērķi. Arvien populārākas kļūst tieši mazās aizdevumu naudas summas – 25 un 50 lati. Gan mūsu uzņēmumam, gan arī Latvijas ekonomikai iepriecinošs ir fakts, ka aizņemtās naudas summas tiek laicīgi atdotas, un slikto kredītu ir ļoti maz – pēdējā ceturkšņa laikā vērojama tendence, ka kavētāju skaits arvien sarūk. Mūsu novērojumi liecina, ka Latvijas iedzīvotāji visbiežāk aizņemas praktiskiem pirkumiem un, lai izmantotu tirdzniecības iestāžu piedāvātās atlaides, bet vismazāk izklaidēm un atpūtai. Interesanti, ka ārvalstīs līdzīgās kompānijās situācija ir pretēja, tur cilvēki, pirmkārt, ātros kredītus izmato, lai izklaidētos.”

Visbiežāk ātros kredītus aizņemas, lai iegādātos pirkumus, kam konkrētajā laikā ir akcijas cena, jo tas ir izdevīgs pirkums. Bieži vien līdz nākamajai algai vēl ir jāgaida, pietiekami daudz naudas nav un preci iegādāties par saviem līdzekļiem cilvēks nevar. Tāpēc naudu aizņemas un iegādājas šo akcijas preci, iegādājas, piemēram, ledusskapi ar atlaidi. Rezultātā cilvēks ir ietaupījis – iegādājies preci lētāk, nekā to varētu izdarīt ikdienā. Īpaši populāri šāda veida pirkumi ir SMScredit.lv akcijas laikā, kad par pirmo kredītu nav jāmaksā komisijas maksa.

Redzam, ka cilvēki ātros kredītus izmanto arī situācijās, kad notiek, kas neplānots un nav uzkrājumu šādiem gadījumiem, piemēram, automašīnas remonts, medicīnas pakalpojumi, dažādi komunālie maksājumi, kas sadārdzinājušies, apdrošināšana, neplānoti, bet konkrētajā brīdī izdevīgi pirkumi.

Skatīts: 2730x   

Atpakaļ